Scores

Schedule and Results

4-6-21

Larimore @ May-Port CG-Hatton-Northwood w23-2

Grafton w17-12 vs. Pembina County North

Hillsboro-Central Valley @ Hankinson-Tri State-Lidgerwood w14-11

Central Cass w8-1 @ Northern Cass

Enderlin-Maple Valley @ Kindred w13-2

Harvey-Wells County w23-1 @ Dakota Prairie

4-8-21

Thompson w20-4 vs. Devils Lake

Northern Cass w23-9 @ Hillsboro-Central Valley

4-9-21

GF Red River w19-6 vs. Grafton

Pembina County North w20-3 @ Dakota Prairie

Kindred-Richland @ Central Cass w4-2

4-10-21

Grafton w16-15 @ Grand Forks Central

4-15-21

Grafton w13-11 @ MPCG-HNW

4-16-21

Thompson w12-3 @ MPCG-HNW

East Grand Forks Sacred Heart @ Grafton w26-1

4-17-21

MPCG-HNW @ Central Cass w8-1

4-20-21

Hillsboro-Central Valley @ Kindred-Richland w18-4

Central Cass w15-2 @ Enderlin-Maple Valley

4-22-21

Thompson w41-0 @ Dakota Prairie

Grafton w19-1 @ Pembina County North

May-Port CG-HNW w37-1 @ Larimore

Hankinson-Tri State-Lidgerwood @ Hillsboro-Central Valley w4-2

Northern Cass @ Central Cass w24-2

Enderlin-Maple Valley @ Kindred-Richalnd w13-3

4-23-21

East-West Tournament @ Minot, ND (South Hill Complex & KC Diamond)

11:00 AM Kindred-Richland w10-4 vs. Wilton-Wing

  2:00 PM Dakota Prairie  vs. Bishop Ryan-South Prairie w21-6

  2:00 PM Hillsboro-Central Valley vs. Des Lacs-Burlington-Lewis & Clark w13-0

  4:00 Pembina County North w20-5 vs. Stanley

  6:00 PM Central Cass w13-4 vs. Beulah

4-24-21

East-West Tournament @ Minot (South Hill Complex & KC Diamond)

  9:00 AM Pembina County North vs. Glenburn w28-25

11:00 AM Dakota Prairie vs. Westhope-Newburg-Bottineau w17-2

11:00 AM Central Cass w23-1 vs. Bishop Ryan-South Prairie

11:00 AM Hillsboro-Central Valley w5-4 vs. Heart River

  1:00 PM Thompson w13-12 vs. Velva-Drake-Anamoose

  1:00 PM Pembina County North vs. DLB-L & C w18-1

  1:00 PM Kindred-Richland vs. Beulah w6-5

  3:00 PM Central Cass w10-0 vs. Wilton-Wing

  5:00 PM Dakota Prairie vs. Des Lacs-Burlington-Lewis & Clark

  5:00 PM Hillsboro-Central Valley vs. Beulah w14-4

  5:00 PM Kindred-Richland w16-5 vs. Mohall-Lansford-Sherwood

  7:00 PM Thompson w18-0 vs. Bishop Ryan-South Prairie

4-26-21

Northern Cass @ May-Port CG-HNW w7-5

Grafton @ Thompson w13-5

Hankinson-Tri State-Lidgerwood @ Kindred-Richland w13-3

4-27-21

MPCG-HN @ Thompson w4-2

Larimore @ Grafton w22-6 (2 pt game)

Hankinson-Tri State-Lidgerwood w22-2 @ Enderlin Maple Valley

Hillsboro-Central Valley w13-10 @ Northern Cass

Central Cass w10-3 vs. Kindred-Richland

Pembina County North w13-3 vs. Dakota Prairie

4-29-21

Central Cass w17-5 & w13-2 @ Hillsboro-Central Valley

Dakota Prairie @ MPCG-HN w17-0

Grafton w22-1 @ Warren-Alvarado-Oslo

Pembina County North w10-1 @ Larimore

Northen Cass w19-10 & w20-19 @ Enderlin-Maple Valley

Kindred-Richland w7-5 vs. Hankinson-Tri State-Lidgerwood

4-30-21

Thompson w23-12 @ Grafton

Kindred-Richland w5-3 vs. Grafton

Larimore @ Northern Cass w18-12

Hankinson-Tri State-Lidgerwood @ Central Cass w10-0

Grand Forks Red River @ Hillsboro-Central Valley w10-7

5-1-21

MPCG-HN w22-2 @ Dakota Prairie

Fargo Davies w12-9 @ Hankinson-Tri State-Lidgerwood

5-3-21

Thompson w35-0 @ Larimore

MPCG-HN w24-0 & w13-3 @ Pembina County North

Hankinson-Tri State-Lidgerwood w15-5 vs. Enderlin-Maple Valley

5-4-21

Pembina County North @ Thompson w15-0 & w12-1

MPCG-HN w8-6 @ Grafton

Larimore w12-1 & w16-15 @ Dakota Prairie

Central Cass w13-8 @ Hankinson-Tri State-Lidgerwood

Kindred-Richland @ Northern cass w6-5

Hillsboro-Central Valley w12-7 & w13-3 @ Enderlin-Maple Valley

5-6-21

Grafton w18-1 @ Dakota Prairie

Kindred-Richland w12-9 @ Hillsboro-Central Valley

Enderlin-Maple Valley @ Central Cass w11-1

Northern Cass w14-7 & w10-3 @ Hankinson-Tri State-Lidgerwood

5-7-21

Thompson w15-1 @ Hillsboro-Central Valley

Hankinson-Tri State-Lidgerwood @ Larimore

MPCH-HN vs. Harvey-Wells County w5-4

Des Lacs-Burlington-Lewis & Clark w4-3 vs. Kindred-Richland @ Fargo

Central Cass w14-2 vs. Heart River @ Fargo

Wilton-Wing w9-8 vs. Northern Cass @ Fargo

Central Cass w3-1 vs. Dickinson @ Fargo

Kindred-Richland w14-4 vs. Shanley

5-8-21

Central Cass w12-1 vs. Des Lacs-Burlington-Lewis & Clark @ Fargo

Heart River w4-3 vs. Northern Cass @ Fargo

Grand Forks Red River w7-5 vs. Kindred-Richland @ Fargo

Fargo Davies w8-7 vs. Northern Cass @ Fargo

Harvey-Wells County w10-0 vs. Pembina County North @ Fargo

Wilton-Wing w12-6 vs. MPCH-HN @ Fargo

Thompson w18-2 vs. Heart River @ Fargo

Wilton-Wing w24-10 vs. Pembina County North @ Fargo

Westhope-Newburg w24-4 vs. Dakota Prairie @ Fargo

Thompson w8-1 vs. Des Lacs-Burlington-Lewis & Clark @ Fargo

Harvey-Wells County w18-5 vs. Dakota Prairie @ Fargo

MPCG-HN w15-6 vs. Westhope-Newburg-Bottineau @ Fargo

5-10-21

Hankinson-Tri State-Lidgerwood @ Wheaton, MN

Northern Cass w13-2 @ Kindred-Richland

5-11-21

Hillsboro-Central Valley w2-1 @ MPCG-HN

Thompson w7-6 @ Central Cass

Dakota Prairie @ Grafton w33-5

Pembine County North w9-8 vs. Larimore

5-13-21

Central Cass @ Grafton w4-2

Kindred-Richland @ Thompson

5-14-21

Grand Forks Central @ Thompson w15-5

Hillsboro-Central Valley w11-9 @ Fargo North

Kindred-Richland @ Shanley w15-12

5-15-21

Grafton vs. Harvey-Wells County w4-3 @ Fessenden

Fargo A/B Invitational

Kindred-Richland w13-6 vs. Fargo South

Northern Cass w11-9 vs. Fargo Davies

Kindred-Richland w6-2 vs. Fargo North

Shanley w11-0 vs. Northern Cass

Hankinson-Tri State-Lidgerwood w6-3 vs. Shanley

Fargo Davies w23-2 vs. Hillsboro-Central Valley

Hankinson-Tri State-Lidgerwood w14-0 vs. Fargo North

Hillsboro-Central Valley w2-1 vs. Fargo South

5-17-21

Thompson w19-5 @ Grand Forks Red River

Play-in games

Dakota Prairie @ Grafton w15-5

Hankinson-Tri State-Lidgerwood w9-1 @ Hillsboro-Central Valley

East Region Tournament @ Kost Field Central Cass

5-21-21

1:00 PM Thompson w10-6 vs. Hankinson-Tri State-Lidgerwood

3:00 PM Northern Cass w8-7 vs. Grafton

5:00 PM Central Cass w11-0 vs. Pembina County North

7:00 PM MPCG-HN vs. Kindred-Richland w3-1

5-24-21

Loser-out

1:00 PM Hankinson-Tri State vs. Grafton w9-8

3:00 PM Pembina County North vs. May-Port CG w18-8

Semifinals

5:00 PM Thompson w5-2 vs. Northern Cass

7:00 PM Central Cass w5-0 vs. Northern Cass

5-25-21

State Qualifiers

3:00 PM May-Port CG w4-3 8 innings vs. Northern Cass

5:00 PM Grafton vs. Kindred-Richalnd w5-4

Champiosnhip

7:00 PM Thompson vs. Central Cass w2-1

Good Luck Patriots & Tommies at State!

State Class B Tournament @ Jamestown, ND

6-3-21 Quarterfinals

11:00 AM Des Lacs-Burlington-Lewis & Clark w5-0

  1:00 PM Thompson w10-0 vs. Beulah 

  4:00 PM Central Cass w3-2 vs. Wilton-Wing

  6:00 PM Mohall-Lansford-Sherwood w2-1 vs. Kindred-Richland

6-4-21

Consolation Semifinals

MPCG-HN vs. Beulah w4-2

Kindred-Richland w2-0 vs. Wilton-Wing

Semifinals

Des Lacs-Burlington-Lewis & Clark vs. Thompson w5-1

Central Cass w2-0 vs. Mohall-Lansford-Sherwood-Kenmare

6-5-21

7th Place MPCG-HN w15-5 vs. Wilton-Wing

5th Place Beulah w4-2 vs. Kindred-Richland

3rd Place DLD - L & C w15-5 vs. MLS-Kenmare

Title Thompson vs. Central Cass w4-1

 

 

--- ADVERTISEMENT ---