Standings

Spot an error? Email dan@kmav.com

  Team Region Record Overall Record
1. Cavalier 6-0 10-1
2. Nelson County 5-1 7-3
3. New Rockford-Sheyenne 4-2 6-4
4. North Border 3-3 4-5
5. Larimore 2-4 2-5
6. Midway-Minto 1-4 1-6
7. Four Winds 0-6 0-7
--- ADVERTISEMENT ---

Scores

Schedule and Scores

8/18/17

Thompson @ Cavalier w28-24

Four Winds @ Dunseith w54-16

May-Port CG w39-6 @ Larimore 

Midway-Minto @ North Star w52-22

Nelson County @ Hatton-Northwood w38-36

North Prairie w46-24 @ New Rockford-Sheyenne

North Border @ St. John w50-14

8/25/17

Cavalier w50-6 @ Four Winds

Larimore @ North Border w24-22

Nelson County w55-20 @ Midway-Minto

New Rockford-Sheyenne w50-8 @ Benson County

9/1/17

Cavalier w46-8 @ North Border

New Rockford-Sheyenne w50-14 @ Four Winds

Midway-Minto @ Larimore w38-21

North Star-Starkweather @ Nelson County w48-12

9/7/17

Four Winds @ Kidder County w52-8

9/8/17

Cavalier w58-12 @ Midway-Minto

Larimore @ Nelson County w20-0

North Border @ New Rockford-Sheyenne w44-16

9/15/17

St. John @ Cavalier w30-0

Four Winds @ Larimore w42-6

Midway-Minto @ New Rockford-Sheyenne w58-0

North Border @ Nelson County w38-20

9/22/17

Cavalier w52-8 @ Larimore

North Border w36-6 @ Four Winds

Finley-Sharon-Hope-Page w42-40 @ Midway-Minto

Nelson County w42-22 @ New Rockford-Sheyenne

9/29/17

Nelson County @ Cavalier w38-8

Four Winds @ Midway-Minto w66-26

Larimore @ New Rockford-Sheyenne w32-26

Dunseith @ North Border w40-20

10/6/17

New Rockford-Sheyenne @ Cavalier w60-36

Four Winds @ Nelson County w69-0

Larimore @ North Prairie w48-20

Midway-Minto @ North Border w60-20

Playoffs

1st Round

10/14/17

R3 #3 Kidder County @ R2 #3 New Rockford-Sheyenne w36-34
R! #4 May-Port CG w22-16 @ R3 #2 Linton-HMB
R@ #4 North Border @ R1 #3 Hankinson w70-14
R3 #4 Oakes @ R1 #2 Thompson w41-7

R4 #3 TGU @ R5 #3 Beach w40-8
R6 #4 Surrey @ R5 #2 Shiloh Christian w50-16
R5 #4 Mott-Regent-New England w38-32 @ R6 #3 Ray-Powers Lake
R4 #4 North Star @ R6 #2 Divide County w54-12

2nd Round

10/21/17

New Rockford-Sheyenne @ Wyndmere-Lidgerwood w56-16

May-Port CG w38-8 @ Nelson County  

Hankinson @ Napoleon-Gackle-Streeter w21-14

Thompson @ Cavalier w58-20

Beach w32-12 @ Mohall-Lansford-Sherwood

St. John @ Shiloh Christian w41-18

Mott-Regent-New England @ North Prairie w64-62

Divide County @ New Salem-Glen Ullin w42-22

10/28/17

Quarterfinals

May-Port CG @ Wyndmere-Lidgerwood w41-8
Napoleon-Gackle-Streeter @ Cavalier w36-34

Beach @ Shiloh Christian w49-26
North Prairie @ New Salem-Glen Ullin w38-18

11/4/17

Semifinals

Wyndmere-Lidgerwood w36-34 @ Cavalier

Shiloh Christian w35-0 @ New Salem-Glen Ullin