Standings

Spot an error? Email dan@kmav.com

  Team Region Record Overall Record
1. Larimore 5-0 8-1
2. Langdon-Munich 4-1 8-2
3. Park River-Fordville-Lankin 3-2 6-2
4. Harvey-Wells County 2-3 4-4
5. Lakota-Edmore-Dakota Prairie 1-4 1-7
6. Rugby 0-5 0-8
--- ADVERTISEMENT ---

Scores

Schedule and Scores

8/26/16
Lakota-Edmore-Dakota Prairie 0 @ Ellendale-Edgeley-Kulm 34
Harvey-Wells County 12 @ Carrington 0
Park River-Fordville-Lankin 24 @ Grafton 18
Larimore 31 @ Hillsboro-Central Valley 22
Turtle Mountain 14 @ Langdon-Munich 47
Rugby 6 @ Bishop Ryan 48

9/2/16
Lakota-Edmore-Dakota Prairie 29 @ Oak Grove 42
Carrington 12 @ Rugby 8
Larimore 39 @ Oakes 14
Northern Cass 12 @ Langdon 40
Park River-Fordville-Lankin 12 @ Milnor-North Sargent 6
Ellendale-Edgeley-Kulm 30 @ Harvey-Wells County 28

9/9/16
Ellendale-Edgeley-Kulm @ Larimore w49-23
Oak Grove @ Park River-Fordville-Lankin w60-26
Langdon w32-20 @ Carrington
Oakes @ Harvey-Wells County w40-0
Milnor-North Sargent w49-31 @ Lakota-Edmore-Dakota Prairie
Rugby @ Northern Cass w20-0

9/15/16
Harvey-Wells County w36-7 @ Lakota/Edmore/Dakota Prairie
9/16/16
Larimore w40-0 @ Park River-Fordville-LankinL
Langdon w24-14 @ Rugby 

9/23/16
Harvey-Wells County @ Larimore w32-0
Park River-Fordville-Lankin @ Langdon Area-Munich w38-14
Lakota-Edmore-Dakota Praire w34-24 @ Rugby

9/30/16
Larimore w48-7 @ Lakota-Edmore-Dakota Prairie
Langdon Area-Munich w30-6  @ Harvey-Wells County
Rugby  @ Park River-Fordville-Lankin w42-18

10/7/16
Larimore w47-14  @ Langdon
Harvey-Wells County w42-6  @ Rugby
Lakota/Edmore/Dakota Prairie  @ Park River-Fordville-Lankin w48-14

10/14/16
Rugby @ Larimore w51-13
Park River-Fordville-Lankin w32-14 @ Harvey-Wells County
Langdon Area-Munich w47-0 @ Lakota/Edmore/Dakota Prairie

Playoffs

10/22/16
G1: R1 #3 Carrington (4-4) @ R2 #2 Langdon (7-1) w54-39
G2: R2 #3 Park River-FL (6-2) @ R1 #2 Ellendale/Edgeley-Kulm (6-2) w48-22
G3: R3 #3 Velva/Sawyer (6-2) w28-9 @ R4 #2 Killdeer (6-2)
G4: R4 #3 Heart River (3-5) @ R3 #2 Bishop Ryan (7-1) w62-33

10/29/16

Quarterfinals
Langdon w50-20  @ R1 #1 Northern Cass (7-1)
Ellendale-Edgeley-Kulm w42-41 @ R2 #1 Larimore (8-0)
2:00 PM Velva-Sawyer @ R3 #1 Des Lacs-Burlington (6-2) w
Bishop Ryan w @ R4 #1 Hazen (6-2)

11/5/16
G9: Ellendale-Edgeley-Kulm w @ Langdon Area Munich
G10:Des Lacs-Burlington w vs. Bishop Ryan

11/1/16
Championship Ellendale-Edgeley-Kulm vs. Des Lacs-Burlington